Derneğimiz ve Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile bu yıl 8.si düzenlenen Ters Lale Yayla Şenliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Dr. Sema Ramazanoğlu'nun katılımı ile coşku içerisinde gerçekleşti.

Şenliğe Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Dr. Sema Ramazanoğlu, Adalet Bakan Yardımcısı Av. Bilal Uçar, Valimiz Şükrü Kocatepe, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Bozkurt Kaymakamı Önay Altuntaş, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, İl Jandarma Komutan Vekili Dr. Albay Mürşit Kuyumcu, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Dr. Sema Ramazanoğlu, burada yaptığı konuşmada, Hayrettin Mahallesi'nde yaşayanların çoğunluğunun Bulgaristan'dan gelen muhacirlerin olduğunu bildiğini, kendisinin de muhacir bir ailenin kızı olduğunu belirterek; “Yediğimiz aşımız aynı, söylediğimiz sözümüz aynı, gelinliğimiz aynı, cenazemiz aynı, düğünlerdeki coşkumuz aynı. Biz Balkanlarız, Balkan kızlarıyız, kadınlarıyız. Balkan kadınları bu coğrafyaya kahramanlar doğurmuştur. Balkan kadınları bu coğrafyaya kültürlerini, değerlerini getirmiştir” dedi.

Sayın Bakanımızın konuşmasının ardından, Hayrettin Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Tahir Çelik tarafından şenliğin düzenlenmesinde ve ters lalenin tanıtılmasında emeği geçenlere plaket verildi. Halk oyunları gösterisinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Dr. Sema Ramazanoğlu ve Valimiz Şükrü Kocatepe ile diğer protokol üyeleri, bir lale bahçesinde ters laleleri inceleyerek yetkililerden bilgi aldılar.

 

 

Bozkurt / Denizli Tel: (+90) 544 491 5510 - (+90) 533 570 3850 hayrettinkoyu@hotmail.com #mehmetemin#2011#